Te așteptăm la evenimentul ,,Fii un tată activ!" pe 7 februarie la Salonul de carte al Librăriei Luceafărul!

Asociația Activity organizează alături de Editura Philobia evenimentul ,,Fii un tată activ!” care își propune sa aducă la lumină o temă foarte importantă în prezent - implicarea tatălui în creșterea copiilor.

Acesta va avea loc pe 7 februarie la Libraria Luceafarul din București (Bd. Unirii, nr. 10) începand cu ora 18.30 și va fi organizat sub forma unui panel de discuții. Printre speakeri se vor număra Andrei Mocanu – tătic, psiholog și analist comportamental, Dr. Bogdan Fițiu - medic psihiatru pediatru, Andrei Chișcu - psiholog și tătic precum și Diana Stănculeanu - psihoterapeut și liderul anului 2017 în parenting. De asemenea, evenimentul va fi moderat de Alex Zamfir, cunoscut blogger activ în comunitatea de tătici din România și realizator la Itsy Bitsy FM.

Discuțiile vor aborda subiecte precum modul in care viața de cuplu se schimbă odată cu apariția unui copil, importanța susținerii mamei de către partener, nevoile emoționale ale copilului, manifestarea afecțiunii de către tata, precum și alte subiecte relevante.

Evenimentul se adresează tuturor părinților care caută noi informații despre modul în care aceștia trebuie să se implice în creșterea și dezvoltarea pozitivă a copiilor. Participanții vor putea consulta și achiziționa cărțile pe această temă propuse de Editura Philobia.

Pentru a vă înscrie la evenimentul de lansare a expoziției, vă rugăm să completați formularul de înscriere.

De asemenea, așteptăm întrebările și gândurile voastre la adresa comunicare.asociația.activity@gmail.com.

Parteneri: Compania de Librării București, Radio Itsy Bitsy, Click pentru femei, Click! Sănătate, Celmaibuntata.ro, PubRadio.

Posted in articole, Evenimente and tagged , , , , , .