Asociația Activity și Nexilia Project SRL vă invită între 15 și 24 noiembrie 2018 să participați la programul de specializare "Educator specializat" (COR 531203) în urma căruia veți dobândi un certificat de absolvire recunoscut de Ministerul Muncii si Ministerul Educatiei. Vedeți detalii mai jos:

Cui se adreseaza?

Acest program de formare se adreseaza persoanelor care lucreaza/care intentioneaza sa isi desfasoare activitatea profesionala in domenii care presupun interactiunea cu copiii: asistenta sociala; educatie; pedagogie; psihologie; babysitting; activitati ludice, de petrecere a timpului liber etc.

Competente profesionale urmarite:

• Sustinerea dezvoltarii limbajului copilului
  • Crearea contextului cotidian de stabilitate emotionala a copilului
  • Acordarea ingrijirilor necesare copilului
  • Realizarea educatiei specializate a copilului
  • Susţinerea integrarii copilului în viata sociala
  • Asigurarea mentinerii relatiilor cu familia copilului
  • Mentinerea integritatii si sigurantei beneficiarilor
  • Planificarea activitatilor
  • Comunicarea cu beneficiarii
  • Gestionarea actelor si documentelor beneficiarilor
  • Respectarea drepturilor beneficiarilor

Certificare

Certificatul de absolvire obtinut la finalizarea cursului, dupa etapa de evaluare finala, este recunoscut de Ministerul Muncii si Justitiei Sociale si de Ministerul Educatiei Nationale, putand fi utilizat atat in tara si in UE.

Structura cursului

• Cursul include 64 ore de formare (40 ore activitate interactiva cu formatorul si 24 ore studiu individual) si este organizat dupa urmatoarea structura:
  • 15-16-17 noiembrie 2018 - curs
  • 18 - 20 noiembrie - studiu individual asistat/practica profesionala
  • 23 - 24 noiembrie 2018 - curs & examinare finala in vederea certificarii

Taxa de participare: 690 lei/persoana asigura:

• Continut teoretic si practic pus la dispozitie de formator
  • Metode interactive de transmitere de informatii si formare de abilitati
  • Suport de curs si materiale suplimentare
  • Clipboard si pix
  • Gustari pe durata pauzelor (cafea/ceai; apa/suc; patiserie/prajituri)
  • Costurile legate de examinare
  • Certificate de absolvire specializarea „Educator specializat” - recunoscut de Ministerul Muncii si Justitiei Sociale si de Ministerul Educatiei Nationale

Detalii legate de costuri

• Pentru oferta cu servicii de cazare incluse, va rugam sa ne contactati.
  • Taxa de participare afisata includ TOATE costurile legate de pregatirea si certificarea ANC pentru specializarea „Educator specializat” a participantilor.
  • Taxa de participare poate fi achitata integral sau in 2 rate egale.

Inscriere

Conditie minima: Certificat de absolvire liceu/Diploma de Bacalaureat

Pentru inscriere, va rugam parcurgeti urmatorii pasi:

1. trimiteti formularul de inscriere completat (pentru descarcare apasa aici), impreuna cu copii dupa documentele mentionate in formularul de inscriere
  2. achitati o rata sau taxa integrala in baza facturii emise si trimiteti dovada de plata

Detalii logistice

1. Locatie: Centrul Asociatiei Activity (Str. Lugoj, nr. 22, Sector 1, Bucuresti)

2. Termen limita de inscriere: 26 octombrie 2018

3. Taxa de participare se achita în contul:

SC Nexilia Project SRL
Str. Aurel Suciu, nr. 16, Cluj Napoca, jud. Cluj
CIF 38349386
J32/1555/2017
IBAN RO76BTRLRONCRT0417932101 - Banca Transilvania

Date de contact

Persoana de contact: Magda VLADUT

Email: contact@cisimprove.ro

Posted in articole.

5 Comments

• Buna ziua! Deocamdata nu avem anuntate cursuri. Cel mai probabil vom organiza anul viitor, dar va incurajam sa urmariti paginile noastre in continuare pentru noutati. Va multumim si va asteptam!

• Buna ziua! Va multumim pentru mesaj. Deocamdata, din cauza situatiei impuse de pandemie, nu avem un curs in calendarul urmtoarei perioade, insa ne propunem sa organizam imediat ce lucrurile se vor linisti.