Formare pe tot parcursul vieții

Asociaţia Activity își propune să vină în sprijinul specialiştilor din sistemul educațional și din cel al protecției copilului prin organizarea periodică a unor workshopuri în care sunt abordate teme actuale. În cadrul echipei sunt 4 formatori acreditați de Ministerul Muncii și cu o experiență vastă în susţinerea unor traininguri pe teme precum: Managementul comportamentelor copilului, Bullying, Teoria atașamentului, Dezvoltarea inteligenţei emoționale, Analiza aplicată a comportamentului, Dezvoltare personală.

De-a lungul timpului, specialiștii Asociatiei Activity au fost prezenți în calitate de traineri în cadrul celor mai importante evenimente de formare atât pentru cadrele didactice, cât și pentru psihologi, consilieri și psihoterapeuți, anual participând peste 100 de persoane la workshop-urile susţinute de specialiştii Activity. Ținând cont de experiența câstigată în timp, în prezent formatorii noștri pot oferi cursuri pe diferite teme în funcție de cerere și de nevoile viitorilor participanţi.

Vezi și...

Programe educaționale